۱۵
دی

13 سایت مفید برای انتخاب رنگ

یک طراح حرفه‌ای برای انتخاب رنگ طرح‌های خود از چه منبعی استفاده می‌کند؟ امروزه هر طراح باهوشی برای انتخاب رنگ‌های خود وقتش را در چرخه رنگ تلف نمی‌کند و می‌داند که سرویس‌های آنلاین متفاوتی برای انتخاب بهترین رنگ‌ها وجود دارد.

انتخاب رنگ در طراحی فرآیندی سخت و زمان‌گیر است که اغلب به حوصله و دقت زیادی نیاز دارد. شما می‌توانید با استفاده از سایت های رایگان پالت رنگ موردنظر خود را انتخاب و در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید. این برنامه‌های کاربردی وب کاملاً رایگان هستند و برای استفاده از آن‌ها نیازی نیست هیچ مبلغی پرداخت کنید. با ما همراه باشید تا بهترین وب سایت های انتخاب رنگ  را به شما معرفی کنیم.

1-

Paletton

Paletton یکی از برنامه‌های کاربردی وب قدیمی است که هر طراح قدیمی آن را می‌شناسد. پالتون سال‌ها است درزمینهٔ پیشنهاد بهترین رنگ‌ها به طراحان فعالیت دارد و یکی از منابع خوب در این زمینه است.

شما می‌توانید به‌راحتی رنگ موردنظر را وارد و به برنامه اجازه دهید تا ادامه کار را انجام دهد و رنگ‌های متناسب بارنگ انتخابی شمارا پیشنهاد کند. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در این برنامه کاربردی وب وجود دارد این است که شما می‌توانید رابطه‌ای که میان رنگ‌های هم‌خانواده است را تغییر دهید و برای انتخاب هر رنگ در آن تغییرات جزئی ایجاد کنید.

پالتون یک منبع خوب و قابل‌اطمینان برای افرادی است که کار خود را تازه شروع کرده‌اند.

13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

2- Colr.org:

Colr.org ابزاری ساده و مفید است که می توانیم با آپلود تصویر خود، رنگ های مورد نظر را با امکان ویرایش انتخاب کنیم. علاوه بر این امکان، می توانیم با وارد کردن آدرس وب سایت مورد نظر، رنگ هایی که در آن استفاده شده است را به تفکیک فایل های CSS مشاهده نماییم.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

3- Colour Lovers:

Colour Lovers را می توانیم یک شبکه اجتماعی در زمینه رنگ نام گذاری کنیم. اشتراک گذاری، ثبت تعداد بازدید، تعداد افرادی که آن را پسندیدند و امکان قرار دادن دیدگاه مواردی است که در این ابزار وجود دارد. علاوه بر رنگ و ترکیب رنگ، انواع بافت با گروه بندی های مناسب قرار گرفته است.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

4- 4096 Color Wheels4096:

Color Wheels از جمله ابزارهای ساده برای انتخاب رنگ است که می توانیم با استفاده از موس و کیبورد، رنگ مورد نظر خود را مشاهده کنیم. این ابزار همزمان web smart، web safe و unsafe color را تولید می کند.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

5- color schemer:

بیش از 6000 ترکیب رنگ متفاوت در موضوعات مختلف از ویژگی های این ابزار است. همچنین نرم افزار مخصوص ویندوز و مک نیز از طریقوب سایت قابل دریافت است. از امکانات این نرم افزار می توان از امکان انتخاب ترکیب رنگ برای نمایشگرها یا چاپ، انتخاب رنگ از تصویر، ترکیب رنگ ها و گرادینت نام برد.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

6- Color Palette Generator:

در این وب سایت می توانیم با وارد کردن آدرس اینترنتی یک تصویر، رنگ های اصلی آن را مشاهده کنیم.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

7-Color Scheme Designer:

با این ابزار در نوشته های چگونگی انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای وب سایت و آشنایی با سیستم های رنگی کلاسیک در طراحی آشنا شده بودیم. محیط کاربری ساده و قدرتمند از ویژگی های این ابزار است. امکانات گسترده و سیستم های متنوع ترکیب رنگ مواردی است که مورد استقبال بسیاری از طراحان قرار گرفته است.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

8- sphere:

با استفاده از Sphere می توانیم با انتخاب یک رنگ، سایر رنگ ها را در سیستم های مختلف دریافت کنیم. امکان خروجی گرفتن از ترکیب رنگ برای نرم افزارهای مختلف (مانند فوتوشاپ، آیلاستریتور و …) از ویژگی های این ابزار است.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

9- Color Blender:

با استفاده از این ابزار و پس از انتخاب رنگ اصلی، به صورت خودکار 6 رنگ متناسب تولید خواهد شد.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

10- Color Schemer Online v2:

علاوه بر امکان انتخاب رنگ به صورت آنلاین، می توانیم از نرم افزار مخصوص ویندوز یا مک آن برای تولید ترکیب رنگ استفاده کنیم.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

11- color DB:

ColorDB از ابزارهای قدیمی انتخاب رنگ است. اما امکانات آن باعث شده هنوز مورد توجه طراحان باشد.
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

12- color hunter:

با استفاده از Color Hunter و با وارد کردن کد رنگ یا آدرس تصویر، ترکیب رنگ های متناسب را مشاهده خواهیم کرد.
10 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

13- colourco.de:

با استفاده از این سایت می توانید با کمک موس رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید و یا با وارد کردن کد رنگ مورد نظر شما را نمایش می دهد.
آرین فتحی

www.SazeTeam.com